dooix de hizmet ilanı yayını nasıl yapılır

DOOiX Freelancer Marketplace’de Hizmet Nasıl Yayınlanır?

DOOiX de Freelancer kaydınızı tamamladıktan sonra ekranın sağ üst kısmındaki kırmızı renkli “Hizmet Oluştur” butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza, hizmet kategorilerinin bulunduğu sayfa çıkacak. Sunacağınız hizmete uygun kategoriyi tıklayarak seçin. Sonrasında açılacak sayfada alt kategorileri göreceksiniz. Alt kategori seçiminizi tıklayarak devam edin. Böylece hizmet ilanınızı hazırlayıp yayınlayabileceğiniz alana geçiş yapmış olacaksınız. Hizmetiniz hakkında bilgileri en ince detayları ile doldurmanızı tavsiye ederiz. Böylece alıcılar tarafından daha çok seçilme şansına sahip olursunuz.

 

 • Görsel Ekleme

  Görsel Ekleyin butonuna tıklayarak DOOiX sistemine dilediğiniz görseli (jpeg uzantılı) ekleyebilirsiniz. Görsellerinizin kalitesi için öngörülen çözünürlük ve boyut: JPG = Yatay resim / 700px X 500px = Maksimum 80kb (Görsel ağırlığı 80kb’den fazla olan hizmet ilanları alıcılar tarafından geç açılabilir. Bu da müşteri kaybetmenize yol açabilir. Hizmetinizi açıklayacak birden fazla görseliniz varsa onları da ekleyebilirsiniz. Çoklu seçim yapabilirsiniz.

 • Başlık

  Hizmetinizin başlığı için en uygun sözcükleri doğru biçimde kullanın.
  Çok kısa veya çok uzun olmamasına özen gösterin.

 • Fiyat

  Hizmetiniz için düşündüğünüz taban fiyatı fiyat alanına sadece rakamsal değer olarak yazın. Örneğin; hizmetinizin teslimat zamanı 5 gün için 200₺ ise o zaman 200 yazın. Farklı fiyatlarda farklı teslimat paketleriniz varsa ilerleyen kısımlarda diğer fiyatları da belirtebilirsiniz.

 • Etiketler

  Google’da arama yapan bir alıcıya hizmetinizin daha çok gösterilmesi ve dolayısıyla daha çok satış şansı yakalamak için hizmetinize bağlı etiketleri mutlaka girmenizi tavsiye ederiz. Örneğin: seo uyumlu makale hizmeti, seo uyumlu makale yazdırmak istiyorum…vb. Dilerseniz DOOiX’de var olan hazır etiketler arasından da seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bu önemli konunun daha detaylı geniş anlatımı için Freelancer İş İlanlarında Etiket Nedir Nasıl Kullanılır başlıklı yazımızı okumanızı da mutlaka tavsiye ederiz.

 • Paket Fiyatları

  Bu bölümde üstte bahsettiğimiz gibi hizmetiniz için farklı paketler sunabilirsiniz. Sadece rakam giriniz!
  Örneğin:
  Temel: 200 – 5 günde Teslimat
  Standart: 500 – 3 günde Teslimat
  Pro: 1000 – 1 günde Teslimat.

  Alıcı, hizmetinizi incelediğinde sağda belirlemiş olduğunuz paket fiyatlarını görecektir. Aralarından bir tanesini seçerek hizmetinizi satın alabilir. Alıcılar tarafından anlaşılır olması için tavsiye ettiğimiz formatı kullanabilirsiniz.

  Temel
  Standart
  Pro
  Ultra

 • Özel İstekler

  Bu kısımda dilerseniz özel isteklere cevap verebilirsiniz. Sadece rakam giriniz!
  Örneğin:
  Ekstra 1 revizyon: 100
  Ekstra 2 revizyon: 150
  Burada vereceğiniz ücretin rakamı satın alımında seçim yapıldığında fiyatın üzerine eklenecektir.
  Örneğin:
  Temel Paket = 200₺
  Özel İstek 1 revizyon = +100₺
  Toplam fiyat = 300₺

 • Açıklama

  Bu kısımda hizmetiniz için çok iyi anlaşılır bir açıklama yazın. Alıcılar sizden bu hizmeti almak için ikna olmalı ve zihinlerinde soru işareti kalmamalıdır fakat verdiğiniz bilgiler birer iş taahhüdü olacağı için tamamen gerçek olmalıdır. Gerçeğeye uygun olmayan ifadeleriniz işin teslimi sonrasında anlaşılacağı için, memnun kalmayan alıcı hakkınızda olumsuz yorum yapacaktır. Bu durum, size karşı güven kaybı oluşmasına ve satışlarınızın durmasına neden olacaktır.

 • Maksimum Revizyon

  Hizmetiniz için ön gördüğünüz maksimum revizyonu burada belirtin.

 • Lisans Türü

  Bu kısımda hizmetiniz için düşündüğünüz lisans türünü seçin.

 • Teslimat Notu

  Alıcının satın alımı sonrasında sistem tarafından kendisine bir mail yollanacak. Bu mailde okuyabilmesi için Alıcıya yazmak istediğiniz herhangi bir not varsa bu kısma yazın. Hizmetinizin başlaması için size ulaştırmasını istediğiniz bir belge, resim vb. detayları alıcıya bu notta bildirebilirsiniz.

 • Şartlar ve Koşullar

  Şartlar ve koşulları kabul etmeden ilanızı yayınlayamazsınız. Şartlar ve koşulları incelemek için buraya tıklayın.

 • Gönder

  Gönder butonuna tıklayarak hizmetinizi yayınlamış olursunuz.

Hizmet Yayınlama Videosu

Tüm üstteki adımları izleyerek de öğrenebilirsiniz, bunun için bir video hazırladık.

video linki buraya.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.